![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13207260
*
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 18:13:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:55:21
1
350 kr
20/4 18:03:02
2
350 kr
20/4 18:03:02
1
350 kr (Budbetjänt)
20/4 18:08:21
3
Vinnande bud
20/4 18:08:36
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 17:55:21 | 1 | 350 kr |
20/4 18:03:02 | 2 | 350 kr |
20/4 18:03:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:08:21 | 3 | Vinnande bud |
20/4 18:08:36 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert WalÃ¥s, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.Läs mer om Herbert WalÃ¥s
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25